כשישאלו אותך איך היה בקריביים את תחייכי... עיתון אנשים, 2.08.2005
עמוד שער שנכתב בעיתון אנשים בתאריך 2.08.2005 ע"י הכתבת יעלי דר.
הכתבה מציגה ראיון אישי עם מנכ"ל החברה שרון חיון אשר הביא לראשונה את שיטת השיזוף בהתזה היישר מארה"ב לישראל.

שרון חיון בעל חברת שרונ'ס שיזוף טורבו בהתזה מראשל"צ , רק בן 27 אבל מאחוריו כבר רזומה עשיר של עסק משגשג שנולד מרעיון מקורי שהביא היישר מארצות הברית. אחרי שקיבל זיכיון בלעדי מחברה אמריקאית מובילה לייבוא ושיווק מכונות השיזוף בארץ וסחף אחריו אלפי לקוחות מרוצים, החל לרשת את עצמו גם באירופה אבל גם זה לא מספיק לו: "זו רק ההתחלה".

אחד הדברים הכי סקסיים בקיץ זה המראה השזוף. אבל אם כבר מראה שזוף עסקינן אז למה בכלל צריך לחכות עד שהקיץ יגיע כדי להשתזף? למה צריך להתענות מול השמש היוקדת בשעת צהריים חמה במיוחד ועוד לתפוס בדרך גם כמה כוויות מסרטנות? שיזוף זה יפה, זה נכון. אבל לא בכל מחיר. יש גם דרכים אחרות הרבה יותר יעילות והרבה יותר נינוחות להיות שזופים מבלי להיחשף לקרינה החזקה של השמש, מבלי לשרוף שעות מרובות בים, מבלי להזיע ולחכות לתוצאות המייגעות ואם בכלל. כשניגשתי לבדוק את האופציות שנפרסו בפני כדי להלביש על עצמי קצת 'צבע' איכותי לקבלת לוק קייצי במיוחד, הרבה אנשים הצביעו לי על מכון השיזוף 'שרונ'ס' ברח' דוד המלך 7, בראשל"צ. מתברר, ששרונ'ס שיזוף בהתזה, מאוד מוכר בשוק ומביא לנו את הטרנד החדש למראה הזוהר ולא רק לעונת הקיץ אלא לכל השנה. היום, אני כבר יכולה להודות בשקט שלא ידעתי את זה קודם.

שרון חיון, 27, מנכ"ל ובעל חברת שרונ'ס שיזוף בהתזה מראשל"צ מספר לי בגאווה על הרעיון הקטן שהביא היישר מחו"ל והפך אותו בארץ להצלחה שצברה תאוצה בשנה וחצי האחרונות. חיון, שחי בארצות הברית זמן קצר לאחר שסיים את תקופת הקבע שלו כמ"פ ביחידה לוחמת, עבד במשך קרוב לשנה בסוכנות הדוגמנות DNA העולמית כראש צוות של דוגמנים ודוגמניות. שם, גם גילה לראשונה את שיטת השיזוף בהתזה: "השיזוף בהתזה היה מאוד פופולארי בקרב סוכנויות הדוגמנות בארצות הברית. למען האמת, מאחר והעלויות של מכונות הטורבו היו נורא יקרות רק לחברות הפקה וסוכנויות דוגמנות היתה היכולת הכספית להרשות לעצמן לממן את זה. כל הדוגמניות האלה שתמיד נראות שזופות על גבי פוסטרים ענקיים בחורף, הכל למעשה תוצר של המכונות הללו", מגלה לי חיון קצת על עולם הזוהר. "נדלקתי על הרעיון והיה לי חלום קטן להביא את זה לארץ. ברגע שירדו מעט המחירים, קפצתי על המציאה. מסתבר שבארץ לא חסר פריקים של שיזוף שמעדיפים את השיזוף הבריא, בלי סיכונים שחוסך גם המון זמן יקר. "והיום", מדווח לי חיון בגאווה, "לא רק שהצלחתי לעמוד במשימה גם הפכתי להיות הזכיין הבלעדי של מכונות הטורבו לשיזוף בהתזה בארץ ובאירופה".

מה זה שיזוף בהתזה וכיצד פועלת השיטה?
"השיזוף נעשה ע"י התזה ידנית ובאמצעותן של מכונות הטורבו. תוך שתי דקות נהנים משיזוף יפה, קל ואחיד. השיטה מבוססת על תמציות קנה סוכר וסוכרי ירקות, מה שאומר שהכל הוא על בסיס טבעי בלבד ויוצר שיזוף בריא. החומרים הללו, מותזים היישר על תאי העור המתים שבגופנו, והם למעשה, אלו שיוצרים את השיזוף, אפשר גם להיכנס לאתר שלנו:www.sharons-tan.co.il שלנו ולראות את הסרטון, מאוד פשוט ומאוד יעיל".
כמה זמן יכול להישאר הלוק השזוף שלי ?
"אורך השיזוף נשאר בן 7 לעשרה ימים. במשך שמונה השעות שלאחר פעולת ההתזה ממשיכה הפעולה להתחזק והתוצאה: חום ברונזה מדהים. יתר על כן, הייחודיות שלנו כחברה, שניתן גם לרכוש קרם מיוחד שעוזר לשמר על המראה השזוף גם למעלה משלושה שבועות שזה הישג גדול".
מה ההבדל בין שיטת השיזוף של מיטות שיזוף, חשיפה לשמש לעומת השיזוף בהתזה?
"שיזוף בשמש ובמיטות שיזוף חושפים אותך לקרני ה- UV וגורמים להאצה של הזדקנות העור, פיגמנטציה וסרטן העור. בנוסף העור נצרב ומקבל גוון אדום. שיטת השיזוף בהתזה לעומת זאת, מבוססת על חומרים טבעיים בלבד, מכילה אלוורה שאחראית על ריכוך העור והתוצאה מיידית. מה גם, הטיפול אינו פולשני אלא בה במגע רק ע"י שכבת העור הראשונה שהיא למעשה שכבת האפידרוס".
למי לא מומלץ להשתזף ע"י שיטה זו?
"אני לא ממליץ לאנשים שיש להם פסוריאזיס כיוון שעור גופם אינו אחיד, לכן זה משרת את המטרה"
השיטה הזו לא מסוכנת מבחינה בריאותית?
"להבדיל מנזקי השמש שאותן לא צריך לפרט ואמצעי שיזוף נוספים שלא מאושרים ע"י משרד הבריאות, המוצרים והמכונות בהן אנו משתמשים מאושרים גם במשרד הבריאות וגם מאושרות ע"י ה- FDA האמריקאי שזה מרכיב מאוד חשוב לעסק שלנו. כל החומרים שלנו על בסיב טבעי ובשום פנים ואופן לא מסכנים את הציבור, אני מודע לכך שיש לא מעט 'חפרים' בשוק שמנסים להעתיק את המכונות והמוצרים שלנו לכן נורא חשוב להיזהר".
אין מצב שיישארו לי על הגוף כתמים לא אחידים כתוצאה מההתזה?
"ממש לא. אין שום חשש כזה מאחר שלחץ האוויר הגבוה של המכונות גורם לכך שהשיזוף יתפזר בצורה אחידה לחלוטין, בכל הגוף. יחד עם זאת, חשוב מאוד לציין כי דרוש הדרכה ומקצועיות כיצד להשתמש במכונות השיזוף, לכל מי שעוסק בדבר"

שרונ'ס שיזוף טורבו בהתזה, מעבר להיותה חברה המעניקה שירותים למגזר הפרטי, מפעילה בו בזמן גם קניון וירטואלי לייבוא ושיווק מוצרים בענף הקוסמטיקה והספא. כגון: סורקי עור (מכשירים לאבחון העור), מכונות לקעקועים זמניים המבוססים על צבעי גוף טבעיים ועוד. החברה, המעמידה לרשותך למעלה מ- 100 סניפים המפוזרים ברחבי הארץ שבהם ניתן למצוא את מכונות הטורבו לשיזוף בהתזה ועוד 700 סניפים נוספים באירופה הפזורים ב- 3 מדינות: נורבגיה, שוודיה והונגריה. "ואם זה לא מספיק", אומר לי חיון, אנחנו גם בדרך לקבל גם זיכיונות על רוסיה ורומניה".

מי בעצם קהל היעד שלכם?
"גברים ונשים כאחד בכל הגילאים מבלי יוצא מן הכלל שחשוב להם להיראות יפה ולשמור על הבריאות שלהם. אנשים שיש להם אירועים חשובים ובא להם ליהנות מלוק שזוף מבלי לשרוף את עצמם בשמש או באמצעות דברים מלאכותיים אחרים וגם כמובן בעלי מקצוע שקונים מאיתנו את המכונות ומעוניינים לקחת חלק במכונות המשוכללות שלנו כגון: בתי ספא, מכוני כושר, קוסמטיקאיות, מכוני יופי, סלוני כלות ועוד אשר עוברים אצלנו קורסי הדרכה איך לעבוד עם המכונות מאחר ומדובר במקצוע של ממש".

"חשוב לציין", מסביר לי חיון, "כי השימוש בשיטת שיזוף דרך התזה, דורשת ידע קודם ולא כל אחד יכול לקנות את המכונה ולהשתמש בה. צריך לדעת כיצד אפשר לשמור על הגוון, איך להגיע לטיפול על מנת שנפיק ממנו את המקסימום, ומעבר לכך, היום גם פיתחנו שיטה של משחק בגוונים כלומר כיצד להגיע לצבע השיזוף המתאים והמבוקש בידי הלקוח.

לאחר בירור עמוק עם שרון חיון על שיטת ההתזה של השיזוף ופנטזיה מתוקה על הלוק הזוהר שעומד להיות לי השתכנעתי שלים אני נוסעת רק בערב, שהשמש תחפש לה פראיירית אחרת ואם ישאלו אותי מהיכן קיבלתי את צבע הברונזה שעל גופי אני רק אצחק לכם ואומר: מה לא רואים? מהקריביים….

כתבת: יעלי דר